Times    Results    Contact Us    Search    Home

Sharpton IV Winter One Day
Altoona, FL
February 25 - 27, 2000

Open Intermediate

Pl. Horse Rider

Score

1st

Makabi Tiffani Loudin

35.3

2nd

Landlady Kerry Millikin

42.0

3rd

Class Touch Buck Davidson

42.7

4th

Pappillion Tiffani Loudin

46.3

5th

Bagera Hilda Hick

51.8

Intermediate Division A

Pl. Horse Rider

Score

1st

Twist & Shout Buck Davidson

38.0

2nd

Cayman Went Phillip Dutton

54.0

3rd

Prize Fight Beale Morris

55.0

4th

Uncle Pete Ivy Ledonne

55.1

5th

Navigator Brooke Russell

60.5

Intermediate Division B

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Kilcolgan Buck Davidson

46.3

2nd

Just Will Peter Barry

46.5

3rd

Eastern Shore Beale Morris

50.85

4th

Politically Correct Holly Harris

51.7

5th

Camelot Hilda Hick

54.8

Intermediate-Preliminary

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Devon Peter Barry

36.0

2nd

Rough Cut Phillip Dutton

41.0

3rd

Apparition Bruce Davidson

42.0

4th

Sumac's Verbena Casey Williams

44.0

5th

Goode Guess Peter Barry

57.0

Open Preliminary Division A

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Derravarragh Mara DePuy

31.9

2nd

Strike Back Mara DePuy

40.9

3rd

Maruke Bruce Mandeville

43.0

4th

Raffles Carol Kozlowski

43.9

5th

Masterpeace Lourdes Peralta

47.3

Open Preliminary Division B

Pl.

Horse Rider

Score

1st

County Down Malcolm Stack

40.5

2nd

Gaelic Holiday Carol Kozlowski

42.5

3rd

All Talk Denise Rath

47.0

4th

Lad Lanigan Heather Wright

60.1

5th

Easter Parade Robert Elley

64.5

JR/YR Open Preliminary Division A

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Sunday Surprise Megan McGregor

42.0

2nd

Irish Dream Kristel Chopp

42.9

3rd

Holy Makerel Katie Cyr

46.6

4th

Touch the Sky Angi Goodwin

48.9

5th

High Spirits Tina Polos

52.5

JR/YR Open Preliminary Division B

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Where There's Smoke Mark Krause

39.0

2nd

Minor Adjustment Fanny Lee

39.3

3rd

S.G. Sirocco Rebecca Hoos

41.5

4th

Rebel Mission Claire Sakowski

48.7

5th

Lalapaluza Blair King

49.7

Preliminary Division A

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Bally Perkins Virginia Jenkins

38.0

2nd

Crescent Moon Kimberly Vinoski

40.95

3rd

Big Time Dash Molly Hooper

51.35

4th

Standing Ovation Anne Milliken

53.1

5th

Moon Dance Victoria Frey

54.2

Preliminary Division B

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Sir Edgar Randy Ward

35.0

2nd

Christmas Spirit Virginia Jenkins

37.0

3rd

Alcapone Garry Roque

38.6

4th

Lester Piggot Holly Hepp

38.7

5th

No Assembly Required Kim Vinoski

43.1

Preliminary Division C

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Scirocco Denise Rath

27.5

2nd

Magic Carpet Brant Gamma

31.6

3rd

Nautical Ridge Kyle Carter

36.45

4th

Coast to Coast Jim Graham

46.1

5th

Davies' Dandy Alice Andrews

47.35

Open Training

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Artic Heart Holly Hepp

36.0

2nd

Zenith Megan McGregor

36.5

3rd

Heartgold Allison Springer

39.4

4th

Atagalsal Jennifer Bodtmann

41.0

5th

Leicester Ruthie Holland

42.0

Training Horse Division A

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Maximum Effort Jeffrey Taylor

18.5

2nd

The Grafter Emma Jones

20.0

3rd

Burghley Park Beale Morris

25.0

4th

Tristan John Williams

33.5

5th

Tucker't Town Angi Goodwin

35.7

Training Horse Division B

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Lucille Linda Young

37.0

2nd

Abdullar Marcea Gorney

37.3

3rd

Pajama Game Lynne Scheehey

37.5

4th

Killure Morgan Rowsell

39.5

5th

Hela Christopher Funk

40.0

Training Horse Division C

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Good Company Craig Thompson

37.2

2nd

Galactic Malcolm Stack

38.4

3rd

Esperer Peter Green

43.0

4th

Secret Angel Jennie Jarnstrom

44.0

5th

Molly Bloom Virginia Jenkins

47.0

Training Rider Division A

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Zak Michael McArdle

40.7

2nd

Chestnut Lady Sharon Will

48.8

3rd

Gallupville Lisa Reed

52.5

4th

Blue Moon Kevin Whitney

55.5

5th

Fancy Shadow Chaser Anne Ferrio

63.4

Training Rider Division B

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Matthew John John Strangefeld

34.3

2nd

Gettysburg Kirsten Mumme

36.5

3rd

Oliver Twist Alexa Dix

43.4

4th

Del Ray Karen Yoder

44.0

5th

Just in Time Leah Khorsandian

44.2

Open Novice Division A

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Apache Michael Godfrey

32.8

2nd

Winchester Holly Taylor

44.5

3rd

Keegster Sean Johnson

50.2

4th

Coin Toss Jennifer Carter

53.9

5th

Truley Possible Jill Walter Robins

63.5

Open Novice Division B

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Along About Daybreak Victoria Frey

37.2

2nd

Reagan Stacie Foor

52.2

3rd

Derick Brewster Walker

56.7

4th

Ahlerich Darren Chiacchia

58.4

5th

Carlos Hilda Hick

58.8

Novice Rider

Pl.

Horse Rider

Score

1st

Flashman Karen Yoder

41.4

2nd

Dulcinea Fay Herrero

54.0

3rd

Truman Jessica Gordon

55.0

4th

Finesse Rob Thiry

55.1

5th

Barney John Sloot

65.8

 

[Home]
Copyright EquestrianNews.com
Reproduction in whole or in part without permission is prohibited.