Puhinui Three Day Event
Auckland, New Zealand
December 5 - 11, 2005


 

CCI***

#

Horse

Rider

Dressage

XC

XC

SJ

SJ

Final

Final

Pen.

Jump

Time

Jump

Time

Score

Pl.

314

Dunstan Glengarrick

Heelan Tompkins

46

2.4

49.3

1

326

Mitavite Duncan

Andrew Scott

42

0.8

8

5

56.7

2

319

Charlton Noted

Kate Lambie

49

8.4

4

62.2

3

302

Dunstan Joseph Samuel

Heelan Tompkins

72

1.6

73.9

4

324

Staccato

Kate Wood

63

12

75.3

5

325

Just Joop

Juliet Wood

64

5.2

12

1

82.8

6

308

High 'N' Dry

Barbara Wallis

66

3.6

8

6

84.5

7

327

Prince of Princes

Heelan Tompkins

52

12

25

89.3

8

303

Rosee

Georgie Thomson

61

26.4

7

95.3

9

310

Major Difference

Ella Matthews

66

20

4.4

4

6

100.9

10

306

Oakley Vision

Clarke Johnstone

63

20

10.4

8

102.2

11

301

Mitavite Westella

Andrew Scott

49

R

304

Look At That

Chelsey Hawthorn

65

E

305

Gordon

Matthew Grayling

43

E

309

Black Drum

Annabel Wigley

60

W

315

Onawi

Jayna Dinneen

54

E

316

Sugoi

Amanda Brown

60

R

321

Upbeat

Catherine Bauld

75

E

323

The Straussman

Jenna Mahoney

56

r

R

 

CCI**

#

Horse

Rider

Dressage

XC

XC

SJ

SJ

Final

Final

Pen.

Jump

Time

Jump

Time

Score

Pl.

228

R.H. Rocket

Matthew Grayling

49

49.8

1

238

Gandalf

Angela Lloyd

55

55.8

2

203

Ngamatea Toka

Alice Montgomery

53

4

57.7

3

206

Sootie The Sweep

Kirstin Kelly

56

4

60.7

4

241

Scot Free

Alice Montgomery

57

4

61.6

5

217

Waimak

Debbie Mitchell

53

8

61.7

6

244

Kitsada

Dominique Law

61

4

65.2

7

235

Phantom Ghost

Kirstin Kelly

57

6.4

4

68.0

8

227

Aspyration

Janine Hayde

64

4

68.8

9

231

Plain 'n' Simple

Karyn Shuter

55

16

2

73.8

10

242

Felton Road

Clarke Johnstone

67

8

75.8

11

230

Rough 'n' Tumble

Barbara Wallis

51

20

1.6

4

77.2

12

218

Xavier

Janelle Smallwood

64

0.8

16

81.0

13

226

Carnegie

Fraser King

75

0.8

16

92.4

14

234

Imago

Anne Macaulay

81

16

97.3

15

222

Tui'S Secret Edition

Melanie-Jane Blair

57

20

10

12

99.6

16

216

Mr Darcy

Kate Strankowski

52

20

20.4

4

4

100.6

17

207

Travel Bug

Thea Sweeney

54

20

4.8

12

11

102.7

18

248

The Ghost

Andrew McCorkindale

75

24

4

103.6

19

221

Dunstan Funky

Thea Sweeney

63

40

103.9

20

214

Strike It Lucky

Fleur Kern

72

20

12

104.6

21

243

Excuse Me

Amanda Redditt

65

20

16.4

4

105.8

22

201

Damascus

Chanel Campbell

87

16.4

4

108.3

23

224

Classic Account

Anthony Collie

69

32

14

115.0

24

239

Sundown

Melanie-Jane Blair

70

20

24

8

122.8

25

232

Native Actor

Tom Lane

68

20

12.4

8

14

123.1

26

246

Kenaquin

Maree Collett

69

20

3.6

32

124.9

27

215

Silent Wish

Matthew Anderson

68

60

4.4

4

136.8

28

202

Kakaho Pipstar

Toni Gray

66

40

23.2

8

13

150.5

29

204

The Showstoppa

Amanda Redditt

68

E

208

Major Debate

Ella Matthews

213

Tried 'N' True

Laura Wallace

54

E

219

Aberson

Rachael Lines

69

R

220

Mystery Creek

Lucy Jackson

53

E

229

Amarillo

Sophie Wigley

67

R

236

Granite Ridge

Georgie Thomson

64

R

240

Ridgewood Smarty Pants

Emma Fraser

64

E

 

CCI*

#

Horse

Rider

Dressage

XC

XC

SJ

SJ

Final

Final

Pen.

Jump

Time

Jump

Time

Score

Pl.

178

Waitangi Jet Stream

John Twomey

42

42.5

1

163

Prototype

Megan Finlayson

50

50.0

2

165

Walkabout

Karla Tarr

50

50.4

3

116

Silenzio

Laura Wallace

43

4

10

57.9

4

148

Inmidair

Angela Lloyd

50

1.6

8

60.0

5

131

Upbeat Lady

Devan Wilson

57

4

1

62.5

6

161

Sonic

Brooke Campbell

56

8

64.1

7

124

Wai

Megan Laing

64

64.3

8

170

Cold Steel

Matthew Anderson

52

12

1

65.1

9

173

Herzabrook

Mitty Forsyth

63

4

67.9

10

113

45 South

Clarke Johnstone

60

8

68.0

11

133

Law 'N' Order

Mike Lobb

63

0.4

4

68.0

12

159

Latte'

Amy Howell

60

8

68.4

13

105

Jerry Springer

Alana Tasker

56

12

68.8

14

117

High 'N' Mighty II

Barbara Wallis

58

8

4

70.2

15

153

Solitair 3

Araminta Smith

53

12

6

71.9

16

168

Spectacular Ways

Andrea MacFarlane

56

16

72.4

17

156

Louisiana Roux

Hazel Thompson

57

15.6

73.1

18

143

Mac Cloud

Tom Lane

68

4

1

73.2

19

181

Wynyard Albert

Amanda Wards

59

3.2

12

74.5

20

157

Chatterton

Rochelle McGregor

71

4

75.8

21

121

Visare Dreamtime

Nicole Armstrong

72

4

76.1

22

118

Smooth Criminal

Carissa McGregor

64

12

76.6

23

145

Santos

Jenna Mahoney

60

12

6

78.7

24

137

Serious Fun

Rochelle Taylor

55

20

6

81.7

25

177

Cat'S Pyjama's

Sonya Palmer

62

20

1

83.5

26

175

Groove Armada

Nick Brooks

60

20

4

84.0

27

111

Major Vibes

Ella Matthews

76

4

6

86.8

28

176

As You Like It

Anne-Marie Johns

46

20

16.4

4

87.2

29

120

Aroha

Haidee St John

73

4

11

88.2

30

149

Just Palliser

Karen Niederer

50

20

13.6

4

88.3

31

142

Wisedaar

Melanie-Jane Blair

67

18

4

89.9

32

136

Valdez

Janelle Smallwood

71

16

3

90.8

33

108

Tullamore

Daniel Wilks

62

24

5

91.9

34

179

Tazmanian Devil

Sarah Lord

66

12

18

96.8

35

174

Bijou

Petra Eatson

71

20

8

99.8

36

152

Llanamarch

Kendyll Bayer

70

28

3

101.0

37

180

Boomshlack

Elizabeth Brown

62

20

7.2

8

4

101.3

38

144

Orpheus

Catherine Bauld

57

20

18.8

12

1

109.7

39

106

Edison Lighthouse

Sarah Parton

57

20

8.4

20

11

116.9

40

147

Big Mack

Anne Macaulay

75

20

16

21

132.7

41

115

Adelphi

Britta Pedersen

49

60

14.4

8

9

141.0

42

166

Vancouver

Britta Pedersen

50

80

28

158.7

43

155

Millenium Star

Inken Johanssen

67

60

34.4

162.3

44

128

Renegade Ricky

Tarek Yousef

79

20

46

12

11

168.6

45

141

Diego

Fraser King

81

20

48

36

185.8

46

125

Cavendish

Holly Ross

74

80

18.8

12

1

186.1

47

139

Voldemort

Andrew McCorkindale

62

80

26.4

24

24

217.3

48

172

Legal Counsel

Mike Lobb

54

65

78

24

221.6

49

101

Stylish Response

Rachel Lenton

75

r

102

Leonardo NZPH

Karley Windlebourne

72

e

103

Magnum 45

Anya Alderslade

58

E

E

104

Sir Richmond

Chanel Hargrave

64

r

R

109

My Muskateer

John Twomey

46

20

r

R

110

Sir Spice

Rachael Finlay

75

r

112

Imp

Melanie-Jane Blair

69

r

123

Rahiri

Genaldo Da Silva

53

R

127

U Wait 'N' C

Petra Eatson

56

E

E

130

Hogan'S Hero

Kylie Watts

57

E

132

Kabo Hallucination

Candice Barker

61

E

146

Vettori

Anne Davies

58

R

151

Beauregarde II

Kate Wood

154

Midnight Cappuccino

Lorene Blundell

61

E

160

Maungatautari

Simon Gordon

57

E

162

Rakaunui Mastermind

Holly Ross

61

W

164

Dunstan Hey Micky

Genaldo Da Silva

69

R

169

Sounds Good

Campbell Draper

67

W

171

Let'S Pretend

Jo Wilson

61

w

182

Antric

Portia Wilson

48

E